Belarus Devlet Üniversitesi Türkiye Resmi Temsilcisi
WhasApp Belarus rusça eğitim kurs Belarus Devlet Üniversitesi Facebook Minsk Eğitim- Rusça kurs belarus minsk
 
Minsk rusça kurs telefon whatsapp minsk eğitim belarusn devlet üniversitesi türkiye belarus minsk rusça kurs Cenk Sarkut Belarus Devlet Üniversitesi Resmi Temsilcisi TAşçı Sigorta

 BELARUS TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Ayrıntı için tıkla !!!
Ayrıntı için tıkla !!!
Ayrıntı için tıkla !!!
Ayrıntı için tıkla !!!

BELARUSIAN NATIONAL TECHNICAL UNİVERSİTY BNTU (BELARUS ULUSAL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)

Belarus Ulusal Teknik Üniversitesi, Belarus Cumhuriyeti'nin en eski eğitim kurumlarından biridir. 1920 yılında Politeknik Meslek Lisesi olarak kurulmuş olan BNTU zamanla lider olan mühendislik ve mimarlık okuluna dönüşmüştür. Şimdi üniversitede yaklaşık 28000 lisans, mastır ve doktora öğrencisi eğitim almaktadırlar.

Üniversitenin 18 eğitim ve laboratuvar binası bulunmaktadır. BNTU'da 1800 öğretim görevlisi, profesör ve doçent çalışmaktadır. Aralarında dünyaca ünlü bilim adamları vardır. Öğretim görevlilerin profesyonel potansiyel bilim ve tekniğin biyomühendislik, makine yapımı, makine mühendisliği, inşaat, mimarlık, enerji, alet yapımı, bilgisayar teknolojileri, uluslar arası standartlandırma ve sertifikalandırma, denetleme, ekoloji gibi alanlarda Dünya ve Avrupa standartlarına uygun personel yetiştirmektedir.


Belarus'taki ikici dünya sıralamasına ilk 1000 sıralamasına giren üniversitedir dünya sıralamasında 701. sıradadır.
Kabul şartlarında öğrencinin liseyi veya yüksek lisans yapacaksa üniversitesini en fazla 3-4 yıl önce bitirmiş olması ve 30 yaş altı olması özellikle istenmektedir. Üniversite Rusça ağırlık eğitim vermektedir ama bazı programlar İngilizce seçenekleri daha yüksek fiyatlı olmak kaydıyla sunulmaktadır.

 

POPÜLER BÖLÜMLER

İNŞAAT FAKÜLTESİ (İNGİLİZCE EĞİTİM SADECE BU BÖLÜMDE VAR)
MİMARLIK
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ
ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ
ROBOT TEKNOLOJİLERİ
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

    Copyright © 2018   BELARUS DEVLET ÜNİVERSİTESİ . Tüm hakları saklıdır.            belarus rusça kurs, rusça dil eğitimi, rusça yaz okulu, minsk belarus eğitim yurtdışı  

Adana Web Tasarım