Belarus Devlet Üniversitesi Türkiye Resmi Temsilcisi
WhasApp Belarus rusça eğitim kurs Belarus Devlet Üniversitesi Facebook Minsk Eğitim- Rusça kurs belarus minsk
 
Minsk rusça kurs telefon whatsapp minsk eğitim belarusn devlet üniversitesi türkiye belarus minsk rusça kurs Cenk Sarkut Belarus Devlet Üniversitesi Resmi Temsilcisi TAşçı Sigorta

 BELARUS'TA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

 

BELARUSIAN STATE UNIVERSITY - BSU (BELARUS DEVLET ÜNİVERSİTESİ )

Belarus devlet üniversitesi Belarus’ un temel üniversitesidir. 1923 yılında kurulan üniversitede 40 binden fazla öğrenci eğitim almaktadır. Bu öğrenciler 2700 tanesi yabancı öğrencilerden oluşmaktadır. Üniversite dünya sıralamasında 354. sırada yer almaktadır.

https://www.topuniversities.com/universities/belarusian-state-university

 

Atlas yurt dışı eğitim ile üniversite arasında 10 Mart 2017 itibariyle özel bir antlaşma yapılarak üniversitenin bilgi ve iletişim ofisi, Türkiye ayağı atlas yurt dışı eğitim olmuştur. (http://ief.bsu.by/our_partners/index.php?lang=tr

2018 yılı şubat ayında ise Ankara’da Atlas yurt dışı eğitim ofisinde Sayın Belarus Ankara Büyükelçisi tarafından 2. İletişim ofisi açılmıştır.

https://www.bsu.by/main.aspx?guid=235071&detail=885263

Antalya’da da Turizmcilere yönelik bir çalışma ofisi bulunmaktadır.

 

Üniversite eğitim ve imkânları nedeniyle Sovyetler birliği ülkeleri içindeki en önemli 3 üniversite arasında yer almaktadır. Moskova üniversitesinden sonra gelmektedir. Deneyimli ve tecrübeli eğitim kadrosu ile kaliteli eğitim verilmektedir.

 

Atlas yurt dışı eğitim sizlere Belarus devlet üniversitesine hızlı ulaşmanız için hizmet vermektedir. Gerek tüm kayıt ve organizasyon işleri olsun, gerek Minsk ofis ile Minsk’teki ihtiyaçlarınıza sürekli cevap vermektedir. 

 

Belarus devlet üniversitesinde katılabileceğiniz programlar

1- Hazırlık Rusça sınıfları( lisans, Yüksek lisans ve Doktora için)

2- Uzun ve kısa süreli Rusça kurslar ve Rusça yaz okulları

3- Lisans eğitimi 

4- Master ve Doktora

 

Lisans öğrencileri için okulun kayıt ekstra koşul şartı yoktur. Lise diploması olması öğrencinin üniversite okuması için yeterli şarttır. Hazırlık Rusça sınıfını geçen bütün öğrenciler Lisans programına devam edebilir. Hazırlık fakülteleri eylül –ekim aylarında başlar ve haziran ayı ortasına kadar sürer. Katı bir eğitimle 1 yıl içinde öğrencilere eğitimde zorlanmayacakları Rusça sağlanır. Derslere devamlılık son derece önemsenmektedir. Başvurular minimum 60 gün öncesinden yapılmalıdır. Davetiye ve vize süreci nedeniyle erken kayıtlar önemlidir

 

Üniversitede en çok talep gören bölümler;

Yazılım ve matematik fakültesi Çağımızın mesleği olan yazılım fakültesi son derece popüler bir bölümdür. IT teknolojileri olarak ta adlandırılan bölüm için dünyanın her yerinden talepler gelmektedir. Son yıllarda Avrupa ve Amerika’dan son derece fazla şirket Belarus’a yazılım konusunda büyük yatırımlar yapmaktadır. Bunun en büyük nedeni kaliteli eğitim sonucunda popüler programcıların yetişiyor olmasıdır. Yazılım alanında bir çok dalda eğitim verilmektedir. Daha fazla bilgi için bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

 

Filoloji fakültesi (En çok talep gören fakültelerdendir. )

(Rus dili, Rus dili ve edebiyatı ,Mütercim tercümanlık, İngiliz dili, Fransızca , Almanca ,İtalyanca, Çince)

Ekonomi fakültesi( ekonomi, finans ve kredi, ekonometri)

Lojistik

Tarih fakültesi

Coğrafya fakültesi

Psikoloji

Sosyoloji

Filozofi

Gazetecilik fakültesi

uluslararası ilişkiler

Turizm ve otelcilik

Fizik fakültesi

Kimya fakültesi (ECZACILIK)

Biyoloji fakültesi

Coğrafya fakültesi

Nano teknolojileri

Uzay bilimleri

 

Lisans programlarında İngilizce sadece ekonomi fakültesi hizmet vermektedir. Lisans diğer tüm bölümlerin eğitim dili Rusçadır.

 

Master RUSÇA POPÜLER PROGRAMLAR

IT TEKNOLOJİLERİ VE PROGRAMCILIK

KUANTUM FİZİGİ VE LASER TEKNOLOJİLERİ

KİMYA

BİYOLOJİ

COĞRAFYA

TARİH ( DÜNYA TARİHİ, ULUSAL TARİH,ARKİOLOJİ)

EKONOMİ

FİNANS VE KREDİ

PİSKOLOJİ

SOSYOLOJİ

İŞLETME PİSKOLOJİSİ (1.5 YIL)

İLETİŞİM YÖNETİMİ

GAZETECİLİK

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

FİLOLOJİ BİLİMLERİ 

MBA PROGRAMI

MASTER İNGİLİZCE POPÜLER PROGRAMLAR

YABANCI DİL EĞİTİMİNDE YENİLİK YÖNTEMLERİ

GERÇEK EKONOMİK SEKTÖRÜNDE YÖNETİM

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

MBA

 

 

INDUSTRIAL MANAGMENT

( 1 YIL BELARUSTA 1 YIL ALMANYADA 2 DİPLOMA İLE MEZUN EDİYOR)

Belarusian State University and the Hochschule Mittweida University of Applied Sciences.

Management

Controlling

Marketing

Logistics

Project/quality management

Project/product development

Planning and design

Support and service

İngilizce yeterlilik için İLS den 6.0 istenmektedir.

 

 

BELARUSIAN NATIONAL TECHNICAL UNİVERSİTY BNTU(BELARUS ULUSAL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)

Belarus Ulusal Teknik Üniversitesi, Belarus Cumhuriyeti'nin en eski eğitim kurumlarından biridir. 1920 yılında Politeknik Meslek Lisesi olarak kurulmuş olan BNTU zamanla lider olan mühendislik ve mimarlık okuluna dönüşmüştür. Şimdi üniversitede yaklaşık 28000 lisans, mastır ve doktora öğrencisi eğitim almaktadırlar.

 

Üniversitenin 18 eğitim ve laboratuar binası bulunmaktadır. BNTU'da 1800 öğretim görevlisi, profesör ve doçent çalışmaktadır. Aralarında dünyaca ünlü bilim adamları vardır. Öğretim görevlilerin profesyonel potansiyel bilim ve tekniğin biyomühendislik, makine yapımı, makine mühendisliği,inşaat, mimarlık, enerji, alet yapımı, bilgisayar teknolojileri, uluslararası standartlandırma ve sertifikalandırma, denetleme, ekoloji gibi alanlarda Dünya ve Avrupa standartlarına uygun personel yetiştirmektedir.

 

Belarus’ta ki ikici dünya sıralamasına ilk 1000 sıralamasına giren üniversitedir dünya sıralamasında 701. sıradadır.

 

Kabul şartlarında öğrencinin liseyi veya yüksek lisans yapacaksa üniversitesini en fazla 3-4 yıl önce bitirmiş olması ve 30 yaş altı olması özellikle istenmektedir. Üniversite Rusça ağırlık eğitim vermektedir ama bazı programlar İngilizce seçenekleri daha yüksek fiyatlı olmak kaydıyla sunulmaktadır.

 

POPÜLER BÖLÜMLER

İNŞAAT FAKÜLTESİ(İNGİLİZCE EĞİTİM SADECE BU BÖLÜMDE VAR)

MİMARLIK

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ

ROBOT TEKNOLOJİLERİ

YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

 

MİNSK STATE LINGUISTIC UNIVERSITY - MSLU (MİNSK DEVLET DİL ÜNİVERSİTESİ)

 

Üniversite’de Belarus Dili Merkezi, Amerikan Araştırma Kütüphaneleri, Türkçe, Çince, İspanyolca ve İtalyanca kültür merkezleri vardır. Rusça bölümü 1979 yılından beri aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. Yabancı öğrenciler için kısa ve uzun vadeli Rus dili kursları düzenlenmektedir. Kurslar herkesin seviyesine göre; yeni başlayan, orta ve ileri derecede Rusça olmak üzere 3’e ayrılır. Öğrencilerin taleplerine göre de bireysel derslerle desteklenen programlar da vardır.

 

MGLU’ da Pedagogların ve Tercümanların eğitimi için 18 dilin öğretildiği 9 Fakülte faaliyet göstermektedir. Bu diller; İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, İsveççe, Hollandaca, Lehçe, Çekçe, Türkçe, Arapça, Çince, Japonca, Rusça.

 

Özel bir kabul şartı aranmamaktadır. Her lise diploması olan öğrenci kayıt yaptırabilir.

 

MGLU, tüm bilimsel branşlarda yüksek lisans, doktora adayı ve doktora eğitimi vermektedir. İlk kez MGLU’da 4 yeni uzmanlık alanında (Çeviri ve Çeviri Bilimi, İletişimsel Yönetim, Bilgi Analizi Faaliyetleri, Yabancı Dil Eğitiminde Yenilikler) uygulama odaklı yüksek lisans programı açılmıştır.

 

Belarus Cumhuriyeti’nde 15 yüksek eğitim kurumu ve pedagoji koleji; yabancı diller fakülte ve bölümlerinin bilimsel ve metodolojik çalışmalarını koordine etmektedir. Ayrıca Üniversite bünyesinde, profiline göre eğitim sisteminin tüm birimleri için genel müfredat ve eğitim programları ile eğitim standartlarını hazırlayan Cumhuriyet Eğitim ve Metodoloji Birliği faaliyet göstermektedir.

 

MGLU, Belarus Cumhuriyeti’nde yabancı dil eğitimi alanında yenilikçilik politikasının geliştirilmesi ve uygulanması süreçlerine aktif şekilde katılmaktadır. Üniversitenin uzmanlık alanlarındaki branşlaşması, eğitim alanındaki köklü uzmanlık bilgisi ve deneyimi, gençlerin yabancı dillere yönelik sosyal, filolojik ve dilbilimsel eğitim ihtiyaçlarını tam olarak karşılamasını olanaklı kılmaktadır.

 

Üniversite, Üniversiteler Mütercim-Tercümanlık Bölümleri Uluslararası Konferansı(CIUTI) ve Birleşmiş Milletler Birliği ile Anlaşma Protokolünü imzalayan Üniversiteler Birliği üyeleri arasındadır.

 

MGLU, BDT Ülkeleri Dil ve Kültür Kuruluşu’nun aktif bir üyesidir. Aynı zamanda Uluslararası Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenler Birliği’nin daimi üyesidir. Belarus Cumhuriyeti’nde alanında tek “Lingvapark” adlı bilim ve eğitim projesinin başlatıcısı konumundadır. Bu projenin faaliyet alanı ve çalışmaları, ülkenin en büyük dil bilim üniversitesi olan MGLU’nun entelektüel potansiyeli, sanayi, sosyal ve dış ekonomik faaliyetler dâhil olmak üzere, dil eğitimi ve diller arası mutabakat ile ilgili sorunların hızlı bir şekilde çözülmesini sağlamak ve üretilen hizmetlere yüksek kalitede dil desteği vermeye yöneliktir.

 

Üniversitede alanında uzman ve eğitim-öğretim alanında pedagojik ve profesyonel çalışma tecrübesine sahip öğretim elemanları (781 öğretim elemanı) çalışmaktadır. Üniversitede ABD, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Japonya, İsveç, Çin, Kore, İran, Türkiye, Rusya ve diğer ülkelerin uzman öğretim elemanları tarafından eğitim verilmektedir. Çağdaş bilim ve öğretim etkinlikleri, aktif eğitimsel süreç, iyi okuma ve çalışma koşulları sayesinde MGLU’nun uluslararası eğitim platformundaki saygınlığı artmıştır. Bu gerçeği yabancı öğrencilerin devamlı olarak artan kontenjanın yanında, birçok ülkenin diplomatlarının üniversiteye gösterdikleri büyük ilgi de kanıtlamaktadır.

 

- İngiliz Dili Fakültesi

- Alman Dili Fakültesi              

- Fransız Dili Fakültesi

- İspanyol Dili Fakültesi

- İtalyanca Fakültesi

- Tercümanlık Fakültesi

- Uluslararası iletişim Fakültesi

*Dünya Kültür ve Turizm Tarihi

*Yabancı Dillerin Veriliş Yöntemi

*Yabancılar için Rus Dili ve Edebiyatı Fakültesi

 

 

Yüksek Lisans Bölümleri:

-  Alman Dilleri  (İngilizce ve Almanca)

-  Roman Dilleri (Fransızca ve İspanyolca)

-  Dil Kuramı

-  Pratiksel ve Matematiksel Dil Bilimi

-  Yabancı Ülkelerin Halk Edebiyatları

-  Genel Pedagoji, Pedagoji ve Eğitim Tarihi

-  Psikoloji

-  Yabancı Dil Eğitimindeki Yenilikler

-  Çeviri ve Tercümanlık

-  İletişim Yönetimi

-  Çeviri ve Çeviri Bilimi

-  İletişimsel Yönetimi

-  Bilgi Analizi Faaliyetleri

-  Yabancı Dil Eğitiminde Yenilikler

 

 

BELARUS RADYO TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

(Belarus Devlet Bilgi İşlem Teknolojileri Üniversitesi)

 

Belarus Devlet Bilgi İşlem Teknolojileri Üniversitesi 1964'de kurulmuştur. Belarus ‘un Bilgi İşlem, enformatik ve telekomünikasyon ağları bakımından en önde gelen üniversitesidir. Üniversitenin akademisyen kadrosunun büyük bir bölümü Amerika'daki New York Bilim Akademisi'nin üyesidirler. Bilgi İşlem Teknolojileri Üniversitesinin profesör ve doçentleri Amerika, Kanada, Almanya, Portekiz, İspanya, Çin, Polonya, Rusya v.b. ülkelerdeki üniversitelerde 'misafir öğretim görevlisi' olarak ders vermektedirler.

 

Yaklaşık 15 bin öğrencisi olan üniversitede, yaklaşık olarak 300 yabancı öğrenci okumaktadır. Bu yabancı öğrenciler başta Çin olmak üzere Uzakdoğu, Ortadoğu ve Avrupa'nın değişik ülkelerinden öğrenciler eğitim almaktadırlar. Eğitim, birbirine yakın şehir merkezindeki 7 modern ve donanımlı kampüste verilmektedir. Bu modern kampüslerin yapımında sponsor olan PHILIPS, INTEL, IBM ve diğer Belarus şirketleri üniversiteyle işbirliği içinde olup öğrenim gören öğrencilerin hem staj hem de istihdamında büyük bir rol üstlenmektedir.

 

Türk öğrenciler tarafından son yıllarda tercih edilen bu üniversite, özellikle Bilgi İşlem Teknolojileri ve telekomünikasyon alanlarına ilgi duyan öğrenciler için en ideal üniversitedir. Ancak hazırlık fakültesinin 2. döneminde Rusçanın yanı sıra sayısal dersler (matematik ve fizik ) verilmekte, bu dersleri başarabilenler ilgi duyulan alanlarda okuma hakkı elde edebilmektedirler.

 

Hazırlık Fakültesi 15 Eylül’de eğitime başlamaktadır ve Haziran sonu itibariyle eğitim tamamlanmaktadır. Daha sonra sınavlar yapılmakta ve başarılı olan öğrencilere eğitimlerini üniversitelerde devam edebilmelerini sağlayan belge verilmektedir. Hazırlık süresince, Rusça eğitiminin yanı sıra mesleki eğitim verilmektedir. Özellikle Bilgi işlem teknolojileri alanında okumak isteyen kişilerin Matematik, Fizik ve Bilgisayar alanlarında iyi bir bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Bu nedenle Matematik, Fizik ve Bilgisayar eğitimi yoğun olarak verilmektedir.

Üniversitede istenirse İngilizce olarak eğitim verilmektedir. Bölümler özellikle yazılım ve bilgisayar mühendisliği.

 

Yazılım alanında eğitim verilmektedir:

-Antivirüs

-IT yazılım

-Kodlama

-Mobile telefon programlama

 

Kısacası yazılım ile ilgili birçok alanda lisans ve yüksek lisans eğitimi için doğru adres diyebiliriz. Bu bölümde eğitim gören öğrenciler 2. Sınıf sonlarına doğru iş bulmak konusunda hiç sıkıntı çekmemektedirler. En popüler ve hızlı yüksek kazanç imkânı sunan teknoloji bilimleri konusunda bu üniversite geleceğin yıldızı olacaktır.

 

     Copyright © 2018   BELARUS DEVLET ÜNİVERSİTESİ . Tüm hakları saklıdır.            belarus rusça kurs, rusça dil eğitimi, rusça yaz okulu, minsk belarus eğitim yurtdışı  

Adana Web Tasarım